۸۷ درصد اسناد خزانه اختصاصی به آذربایجان غربی جذب شد

لینک کوتاه: https://sakhab.ir/50cqY

رومیه- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی گفت: ۸۷ درصد از پنج هزار و ۴۴۹ میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی اختصاص یافته به استان طی ۱۲ ماه گذشته جذب شد.

به گزارش ایرنا داود غفارپور روز شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر امور شعب بانک ملی در آذربایجان غربی افزود: در این مدت چهار هزار و ۷۴۶ میلیارد ریال از این اسناد خزانه جذب شده و در استان مورد استفاده قرار گرفته است.
وی با قدردانی از همراهی بانک ملی به عنوان بانک عامل در راستای جذب حداکثری این اسناد، اضافه کرد: این اسناد سهم بسیار زیادی در پرداخت بدهی ها به پیمانکاران و رونق طرح های عمرانی داشته است.
وی اضافه کرد: بانک های استان با هماهنگی بانک ملی ایران می توانند در راستای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استان نیز نقش بسزایی داشته باشند.
وی با تأکید بر تشکیل شرکت های سرمایه گذاری در بانک ها، بیان کرد: اجرای سیاست مطلوب یکسان سازی نرخ سود سپرده های بانکی به مشتریان توسط بانک ها با هدف رقابت پذیری بانکی امکان پذیر است.
عضو هیات مدیره بانک ملی ایران نیز در این جلسه با تاکید بر الزام رعایت بهداشت اعتباری در این بانک، گفت: افزایش نقدینگی در سیستم بانکی باید حساب شده و تحت کنترل باشد.
در این آیین از علی اصغر اصغرزاده، رییس سابق اداره امور شعب آذربایجان غربی قدردانی و حبیب الله غالب به عنوان سرپرست این اداره معرفی شد؛ اصغرزاده ۲۱ ماه مدیر امور شعب بانک ملی ایران در آذربایجان غربی بود.