۵۷۰ میلیارد تومان از مصوبات سفر هیئت دولت به استان مرکزی تخصیص یافت

لینک کوتاه: https://sakhab.ir/9gUbX

مدیرکل سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی با بیان اینکه ۵۷۰ میلیارد تومان از مصوبات سفر هیئت دولت به استان مرکزی تخصیص یافت گفت: ۳۸۰ میلیارد تومان اعتبارات استانی برای استان مرکزی در نظر گرفته شده است.

رقیه یادگاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: در حدود ۶۰۹ طرح افتتاحی در هفته دولت وجود داشت که در حدود ۵۸ طرح اقتصادی و ۵۵۰ طرح عمرانی بودند که توسط بخش خصوصی و استفاده از تسهیلات و سهم آورده انجام شد.

وی افزود: برای طرح‌های عمرانی ۳۷۶ میلیارد هزینه شد که طرح‌هایی هستند که بیشتر از اعتبارات استانی تامین شده بودند که البته طرح‌های ویژه و بزرگی هم وجود داشت که از اعتبارات ملی بهره‌مند شده بودند.

مدیرکل سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی تصریح کرد: طرح‌های اقتصادی هم از طریق تسهیلات و سهم آورده متقاضی انجام شدند که در حدود ۴۴۳ میلیارد تومان هم برای این طرح‌ها سرمایه‌گذاری شد.

یادگاری بیان کرد: اعتبارات در دو سطح ملی و استانی قرار دارند، آنچه که ما برنامه‌ریزی می‌کنیم اعتبارات استانی است که در مجموع امسال ۳۸۰ میلیارد تومان اعتبار استانی در قانون داشتیم که البته در مدت سال از ردیف‌های استانی هم به این اعتبار اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: در راستای طرح‌های ملی باید گفت برخی طرح‌های ملی بنام هستند که در قانون اعتبارات ویژه برای آنها در نظر گرفته می‌شود و همچنین برخی طرح‌ها مانند محور شازند-ازنا اعتبارات مشترک دارند و اعتبار مربوط به استان به شکل مجزا مشخص نیست که در این رابطه جدا کردن اعتبارات ملی در حال حاضر از اعتبارات استانی تا پایان سال امکان‌پذیر نیست.

مدیرکل سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی عنوان کرد: در سال گذشته در مجموع دو هزار و ۹۶ میلیارد تومان اعتبار ملی داشتیم که این اعتبار در حدود ۴۰ درصد تخصیص پیدا کرد و بیشتر در پروژه‌های سفر هزینه شد.

یادگاری خاطرنشان کرد: ۹۳۰ میلیارد تومان مصوبات سفر در قالب ۵۴ پروژه داشتیم که ۵۷۰ میلیارد تومان آن در سال ۹۵ و۹۶ و ۹۷ تخصیص پیدا کرده و امیدواریم امسال تمام مصوبات سفر تامین تخصیص شود.

وی اضافه کرد: اسناد خزانه یک نوع تامین مالی برای دولت است که صرفا برای پرداخت بدهی پیمانکاران نیست و بخشی از آن مربوط به تخصیص است، سال گذشته از تخصیص که به استان داده شد در حدود ۸۰ درصد آن اسناد خزانه بود و حدود ۹۹ و نیم درصد آن را جذب کردیم.