معامله ۱۳ میلیون سهم در بورس آذربایجان‌غربی

لینک کوتاه: https://sakhab.ir/IzUS7

مدیرعامل بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: دوشنبه۳ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۴۳۵ سهم از سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در بورس آذربایجان غربی معامله شد.
وحید جوادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه در ارتباط با معاملات صورت گرفته در بورس منطقه آذربایجان‌غربی در روز گذشته، اظهار کرد: دوشنبه ۳ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۴۳۵ سهم از سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی به ارزش ۲۷ میلیارد و ۳۱۸ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۸۳۶ ریال در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی معامله شد.

وی با بیان اینکه در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ۱۲ کارگزار از ۱۵ ایستگاه معاملاتی سهام و حق تقدم ۶۴ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، گفت: نمایندگی شرکت کارگزاری سرمایه و دانش در تالار اختصاصی ارومیه توانست بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۷۸٫۵ درصد از کل ارزش معاملات را به دست آورده و از سایر کارگزاران پیشی بگیرد.

مدیرعامل بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ۱۲ درصد معاملات مربوط به خرید و بقیه مربوط به فروش است، گفت: در این روز اوراق اسناد خزانه اسلامی سررسید ۹۷۱۲۲۸ سخاب ۷ با ۶۷ درصد ارزش کل معاملات تالار را به خود اختصاص دهد.

وی با بیان اینکه این هفته ۱۵ کد معاملاتی جدید صادر شد، عنوان کرد: در مقایسه با یک‌شنبه شاخص کل بازار بورس با ۶۰ واحد افزایش به ۸۷ هزار و ۴۷۷ واحد و شاخص کل بازار فرابورس با ۹ واحد افزایش به رقم ۹۶۹ واحد رسید و در روز دوشنبه سهام و حق‌تقدم ۲۲۱ شرکت بورسی و فرابورسی با افزایش قیمت و ۲۲۳ شرکت با کاهش قیمت مواجه شدند و قیمت ۲۹ شرکت بدون تغییر ماند.

جوادی در ارتباط با معاملات روز ‌یک‌شنبه، اشاره کرد: یک‌شنبه ۳ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۸۴۹ سهم از سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی به ارزش ۷۰ میلیارد و ۶۴۵ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۲۸۵ ریال در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی معامله شد.

وی با بیان اینکه در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ۱۲ کارگزار از ۱۳ ایستگاه معاملاتی سهام و حق تقدم بیش از ۵۷ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، یادآور شد: نمایندگی شرکت کارگزاری فارابی بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۹۴٫۵ درصد به خود اختصاص داد.

مدیرعامل بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ۳٫۵ درصد معاملات مربوط به خرید و بقیه مربوط به فروش است، گفت: امروز اوراق اسناد خزانه اسلامی سخاب ۷ با سررسید ۹۷۱۲۲۸ با ۹۲ درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای استان قرار داشته است.

وی با اشاره تغییرات صورت گرفته در میزان سهام شرکت‌ها، افزود: در معاملات ‌یک‌شنبه سهام و حق تقدم ۱۶۷ شرکت بورسی و فرابورسی با افزایش قیمت و ۲۵۸ شرکت با کاهش قیمت مواجه شدند و قیمت ۲۹ شرکت بدون تغییر باقی ماند.

جوادی با بیان اینکه ‌یک‌شنبه ۲۹ کد معاملاتی جدید صادر شد، تصریح کرد: در مقایسه با روز ‌شنبه شاخص کل بازار بورس با ۴۸۱ واحد افزایش به رقم ۸۷ هزار و ۴۱۶ واحد و شاخص کل معاملات بازار فرابورس در مقایسه با معاملات آخرین همان نیز با هشت واحد افزایش به رقم ۹۶۰ واحد رسید.