مدیران چند بانک‌ تغییر می کنند/ ابلاغیه فروش دارایی ها/ مجمع بانکها از هفته آینده

لینک کوتاه: https://sakhab.ir/RdNKA

وزیر اقتصاد از تغییر مدیران عامل چند بانک‌ و ابلاغیه ایی برای فروش دارایی ها طی روزهای آینده و برگزاری مجمع بانک ها از هفته بعد خبر داد.

در این میان نرخ 40 درصدی اسناد خزانه بانکی (سخاب) صحت ندارد و طی بررسی ها بین 16 تا 18 درصد است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مسعود کرباسیان صبح امروز در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ، از برنامه های مهم برای بانک ها خبر داد و گفت: تغییراتی در سطح مدیران عامل بانک‌ها ایجاد خواهد شد.

وی افزود: همچنین طی چند روز آینده به بانک‌ها ابلاغ می شود تا اقدام به واگذاری دارایی‌های مازاد کنند.این موضوع هم قانونی و هم طبق دستور رئیس‌جمهور و یکی از اولویت‌های ابلاغی به وزارت اقتصاد است.

کرباسیان ادامه داد: علاوه بر این جلسه ‌ای با محوریت اوراق اسناد خزانه برگزار خواهد شد تا مسائل پیمانکاران حل و فصل شود. در این میان نرخ ۴۰ درصدی اسناد خزانه بانکی (سخاب) صحت ندارد و طی بررسی ها بین ۱۶ تا ۱۸ درصد است.

خبر تکمیلی:

وی در این جلسه به موضوع برگزاری مجامع بانک‌ها هم اشاره ایی کرد و گفت: تاخیر در برگزاری مجمع سالانه برخی بانک ها ناشی از رویه جدید حسابرسی و IFRS بود اما با مذاکراتی که با بانک مرکزی و سازمان حسابرسی انجام شد ، صورت های مالی بانک ها در حال تهیه و نهایی شدن است و انتظار می رود از هفته آینده مجامع بانک‌ها برگزار شود.