بخشی از بدهی شهرداری زنجان از طریق اوراق خزانه اسلامی تسویه می‌شود

لینک کوتاه: https://sakhab.ir/tWMSO

سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان:
بخشی از بدهی شهرداری زنجان از طریق اوراق خزانه اسلامی تسویه می‌شود
سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به بدهی ۷۰ میلیارد تومانی شهرداری زنجان گفت: طبق مصوبه جلسه رسمی و غیرعلنی شورای شهر زنجان، بخشی از بدهی شهرداری زنجان از طریق اوراق خزانه اسلامی تسویه می‌شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان

سجاد خدایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان درباره تشکیل آخرین جلسه رسمی و غیرعلنی شورای شهر زنجان اظهار کرد: در این جلسه موضوعات مختلفی مورد بررسی قرار گرفت که از جمله آن فروش اوراق اسناد خزانه اسلامی (سخاب) از طریق فرا بورس بود.
وی با اشاره به اینکه فروش اوراق اسناد خزانه اسلامی (سخاب) با استناد به مجوز انتشار اسناد خزانه اسلامی از محل ردیف (۳) جدول شماره (۳) تبصره (۳۶) قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۵ انجام می‌شود تا از این طریق مشکلات مالی و مطالبات پیمانکاران پرداخت شود، تصریح کرد: البته طبق مصوبه قرار شد که در زمان فروش اسناد در اتاق بورس پیمانکاران نیز حضور داشته و در صورت تمایل نسبت به خریداری اسناد اقدام کند و در غیراین صورت از محل فروش اسناد مطالبات پیمانکاران عندالامکان پرداخت خواهد شد.
وی با اشاره به وضعیت بغرنج مالی شهرداری زنجان گفت: شورای فعلی شهرداری را با ۷۰ میلیارد تومان بدهی تحویل گرفته است، که البته فروش اسناد خزانه اسلامی (سخاب) تنها ۱۲ میلیارد تومان از این بدهی‌ها را تسویه خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه هدف از این اقدام کاش بدهی شهرداری است، بیان کرد: البته مطالبات طلبکاران و پیمانکاران به صورت توزیع عادلانه و بر اساس میزان و مدت زمان و سایر مولفه‌های ممیزی از محل فروش اوراق اسناد خزانه اسلامی پرداخت خواهد شد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه دیگر موضوع بررسی شده در جلسه علنی و غیررسمی شورای شهر زنجان بحث کمک به دانش‌آموزان کمتر برخوردار و نیازمند بود، اضافه کرد: در همین راستا موافقت شد که از محل ماده ۱۷، مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به دانش‌آموزان نیازمند مساعدت شود.
خدایی در ادامه به مصوبه مربوطه در زمینه اجرای سامانه ثبت همه خریدهای شهرداری در سامانه جامع به صورت جامع و اتوماسیونی اشاره کرد و گفت: اجرایی شدن این موضوع به بحث کنترل موجودی اموال منقول و غیرمنقول شهرداری و همچنین کنترل خریدها کمک خواهد کرد.
وی دیگر بحث بررسی شده در جلسه رسمی و غیرعلنی شورای شهر زنجان را بحث واگذاری نظارت بر ساخت و ساز غیرمجاز و تخلفات ساختمانی به بخش خصوصی را اعلام کرد و گفت: در راستای برون سپاری امور شهرداری این طرح مصوب شد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه این طرح به صورت پایلوت در یکی از مناطق زنجان اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: پس از اجرایی شدن طرح معایب و نواقص احتمالی آن مشخص خواهد شد.