اخزا ۶۱۲ در فرابورس عرضه شد

لینک کوتاه: https://sakhab.ir/1QUkb

امروز دوم اسفندماه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا ۶۱۲» در فرابورس ایران عرضه شد و هر ورقه آن طی عرضه، ۷۰۲ هزار ریال قیمت خورد.

وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور تسویه بدهی پیمانکاران غیردولتی در قالب بودجه سال ۱۳۹۶ اسناد خزانه اسلامی منتشر کرده است که نگاهی به تاریخچه این اوراق در فرابورس نشان می دهد تا اوایل بهمن ماه سال جاری ۶ مرحله اسناد خزانه اسلامی در نمادهای «اخزا ۶۰۱، ۶۰۲، ۶۰۳، ۶۰۴، ۶۰۵ و ۶۰۶» در فرابورس ایران پذیرش و عرضه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، امروز دوم اسفندماه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا ۶۱۲» در فرابورس ایران عرضه شد و هر ورقه آن طی عرضه، ۷۰۲ هزار ریال قیمت خورد.

این اوراق با نام و قابل معامله در فرابورس به ارزش اسمی هر ورقه صد هزار تومان با تعداد ۱۸ میلیون ورقه در ۱۴ آبان سال جاری منتشر شده و تاریخ سر رسید آن ۱۴ آبان سال ۹۸ است.

ناشر این اوراق وزارت امور اقتصاد و دارایی است و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عامل پرداخت در سر رسید محسوب می‌شود.

بدین ترتیب از امروز امکان معاملات ثانویه اوراق اسناد خزانه اسلامی در نماد اخزا۶۱۲ در بازارهای نوین مالی فرابورس فراهم شد.

یادآور می شود، در ادامه پذیرش و عرضه اسناد خزانه اسلامی در قالب بودجه سال جاری در فرابورس ایران، نهم بهمن‌ماه ۴ اخزای جدید در نمادهای «اخزا ۶۰۷»، «اخزا ۶۰۸»، «اخزا ۶۱۰» و «اخزا ۶۰۱۴» مجموعا با ارزشی بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال، در بازار ابزارهای نوین مالی پذیرش و سپس عرضه شدند که در حال حاضر روی تابلو معاملات قرار دارند.

همچنین اواسط بهمن ماه طی اطلاعیه‌ای از سوی فرابورس اعلام شد که ۴ سری اوراق خزانه در نمادهای «اخزا ۶۰۹»، «اخزا ۶۱۲»، «اخزا ۶۱۳» و «اخزا ۶۱۵» به ارزش بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس پذیرش شده است که در این میان به تازگی اخزا ۶۰۹ عرضه شد و روز جاری نیز یکی دیگر از این اوراق یعنی اخزا۶۱۲ عرضه شد و باید منتظر عرضه دو اخزای باقی مانده از این گروه باشیم. مدت این ۴ سری اخزا، بین ۲۰ تا ۲۷ ماه متغیر است اما تمامی این اخزاها تا سال ۹۸ سررسید خواهند شد.