اختلال در فعالیت سخاب

لینک کوتاه: https://sakhab.ir/nESA0

وبسایت کارگزار معاملات اسناد خزانه اسلامی بانکی: سخاب  به آدرس sakhab.ir  از صبح امروز حدود ۷ ساعت فعالیت های خود را متوقف کرد. علت این وقفه رفتارهای مشکوک و احتمالا با نیت سوء از طرف افراد ناشناس بوده که در زمره حملات خرابکارانه سطح پایین در گروه DOS  و DDOS دسته بندی می‌شوند.
بدیهی است گروه کنترلی و نظارتی sakhab.ir  با پیش بینی این قبیل اعمال دور از اخلاق، راهکارهای مقابله با آن را اندیشیده و اطلاعات ثبت شده در پایگاه های داده سایت را محفوظ و ایمن نگاه داشتند.

اختلال در فعالیت سخاب

لازم به ذکر است از زمان راه اندازی سایت حراجی سخاب که بعد از احراز هویت فروشندگان واقعی و حذف واسطه ها اقدام به برگزاری حراج از طریق کانال و تابلوی معاملات سایت در حضور اکثر شرکت های سرمایه گذاری، صندوق‌های مختلف، لیزینگ‌ها، بیمه‌ها و سایر خریداران عمده سخاب می نماید، نرخ تنزیل از حدود ۴۰ درصد به حدود ۳۲ درصد سالیانه به نفع پیمانکاران و فروشندگان کاهش یافته و عامل حذف واسطه ها و سو استفاده کننده‌ها از بی‌اطلاعی پیمانکاران گردیده است. لذا انگیزه این قبیل اقدامات خرابکارانه برای به خطر افتادن سود های نجومی دور از انتظار هم نبوده و ما نیز تا حد امکان در راستای ایجاد مرجعی آزاد و بدون هیچ وابستگی برای کشف نرخ عادلانه و منصفانه به فعالیت خود ادامه خواهیم داد.

لازم به یادآوری است کانال تلگرامی سخاب به موازات وبسایت sakhab.ir  فعالیت کرده و در صورت بروز اتفاقاتی از این دست همچنان به اطلاع رسانی و فعالیت ادامه می‌دهد.

جهت به روزرسانی و افزایش ایمنی سایت، ممکن است ادامه فعالیت با اختلال های کنترل شده و موقتی همراه شود.