عرضه ۱۹ میلیون ورقه اخزا ۶۰۴ فردا در فرابورس

لینک کوتاه: http://sakhab.ir/oHsMu

فردا ۱۹ میلیون ورقه اخزا ۶۰۴ به ارزش هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در فرابورس عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) ، معاون توسعه بازار فرابورس در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما افزود: ۶ نماد اخزا ۶۰۱ ، ۶۰۲، ۶۰۳، ۶۰۴، ۶۰۵ و ۶۰۶ را در فرابورس پذیرفتیم که تا بحال نماد اخزا ۶۰۲ و ۶۰۳ بازگشایی شده و درحال حاضر در حال معامله است.

رضا غلامعلی پور ادامه داد: فردا نماد اخزا ۶۰۴ بازگشایی می شود و در روز شنبه نماد اخزا ۶۰۱ باز می شود و نماد اخزا ۶۰۵ و ۶۰۶ نیز ظرف چند روز آینده در فرابورس بازگشایی خواهد شد.

غلامعلی پور درخصوص عرضه روند اسناد خزانه گفت: این اوراق به صورت تدریجی به طلبکاران دولت و پیمانکاران پرداخت می شود و این تدریجی بودن به این خاطر است که باید در زمان فروش تعدادی فروشنده وجود داشته باشد تا این نماد در فرابورس باز شود.

وی افزود:سررسید اوراق اسناد اخزا ۶۰۴ دوازدهم آذر سال ۹۸ است و دولت در سررسید پول را به حساب دارندگان این اسناد بدون تأخیر واریز می کند.

معاون توسعه بازار فرابورس گفت: دریافت کنندگان این اسناد دستگاه های مختلف هستند که از طریق سازمان برنامه و بودجه مشخص می شوند.

وی ادامه داد: ارزش اسمی هر ورقه ۱۰۰ هزار تومان است که هرچقدر به سررسید نزدیک تر می شود قیمت آن بالاتر می رود. به طور مثال اسناد خزانه که درحال حاضر در فرابورس خرید و فروش می شوند با قیمت هایی حدود ۸۸ هزار تومان خرید و فروش می شوند ولی هر چقدر به سررسید نزدیک می شوند با قیمت بالاتری خرید و فروش می شوند.

غلامعلی پور گفت: اوراق سخاب ۱ و ۲ و ۳ قبلاً سررسید شده و پولش کاملاً واریز شده است، همچنین اوراق سخاب ۴ فردا سررسیدش است و دولت هم پول آن را آماده کرده که بیش از ۳ هزار میلیارد تومان است و به دارندگان این اوراق پرداخت خواهد شد.

دولت پول تمام اوراق خزانه اسلامی را در سررسید و به موقع پرداخت کرده است.