سود ۳۵ درصدی اوراق «سخاب»

لینک کوتاه: http://sakhab.ir/TVewV

اسناد خزانه اسلامی بانکی با نماد «سخاب» ۱ تا ۷ برای تسویه بدهی پیمانکاران ( پیمانکارانی که برای سازمان های دولتی کار کرده اند) منتشر شده بوده و سررسید آن در همان سال مالی انتشار اوراق می باشد. با توجه به حجم بالای اوراق بدهی و اعتقاد بعضی فعالان بازار به تاثیر منفی انتشار اوراق بدهی بر ارزش معاملات ، سازمان بورس از پذیرش این اوراق در بازار ممانعت کرده و معاملات ثانویه، به بانک ملی ارجاع شده است. اوراق سخاب از روز ۲۴ ام تیرماه در شعب منتخب بانک ملی قابل معامله شد.

دارنده اوراق سخاب می تواند پس از یافتن مشتری، به شعب منتخب بانک ملی مراجعه کرده و اوراق را انتقال دهد. فروشنده یا دارنده اوراق، پیمانکاران هستند و هر فرد حقیقی یا حقوقی می تواند برای خرید مراجعه کنند .

معمولا دارنده اوراق به سبب نیاز به نقدینگی، با کسر ۲۰ تا ۳۰ درصد از مبلغ اسمی اوراق، اقدام به فروش اوراقی که سررسید آنها تقریبا ۴ ماه دیگر است، می کند. در حال حاضر این رقم تنزیل در حدود ۳۵ درصد می باشد .

3 Comments

 1. مجيد

  یک نزول خورى رسمى و قانونى راه انداختند تو مملکت پیمانکارم ناچار از بدهى مجبور به تن دادن به همچین نرخ بهره است در بازار سیاه چرا که بورس حاظر به پذیرش اسناد نشد که مقایرت دارد با قانون انتشار اسناد خزانه نرخ ٣۵ درصد أیا نزول خورى نیست

 2. سامی

  وقتی بیکاری و رکود در مملکت بیداد میکنه نرخ ۳۵ درصد کاملا منطقی بنظر میرسه.
  ۳۵ درصد در سال اصلا سود نیست
  حفظ ارزش پول است!

 3. مهدی

  من خودم پیمانکارم سود کارم همین۳۵/بود که اونم به خاطر بدهی مجبور شدم از دست بدم به این کارها میگن سیاست پنهان تا اون کسان یا ارگانهای دولتی که پروژهای عمرانی رو دوست دارند از دست بخش خصوصی خارج کنند به راحتی به مراد دلشون برسند

Comments are closed.