بیش از ۲٫۵ میلیون سهم در بورس آذربایجان‌غربی معامله شد

لینک کوتاه: http://sakhab.ir/8F5nO

وحید جوادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار کرد: یکشنبه ۲ میلیون و ۶۷۲ هزار و ۱۹۵ سهم از سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی به ارزش ۴۱ میلیارد و ۸۷۴ میلیون و ۸۸۱ هزار و ۴۱۳ ریال در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی معامله شد.

وی با بیان اینکه در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ۱۲ کارگزار از ۱۶ ایستگاه معاملاتی سهام و حق تقدم بیش از ۶۲ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، ادامه داد: نمایندگی شرکت کارگزاری سرمایه و دانش در تالار اختصاصی توانست بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۸۶ درصد از کل ارزش معاملات به دست آورده و از سایر کارگزاران پیشی بگیرد.

مدیرعامل بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ۸٫۵ درصد معاملات مربوط به خرید و بقیه مربوط به فروش است، گفت: در این روز اوراق اسناد خزانه اسلامی ۹۱۱۲۲۸ سخاب ۷ توانست با ۸۳٫۵ درصد ارزش کل معاملات تالار را به خود اختصاص دهد.

وی ادامه داد: در معاملات یک‌شنبه سهام و حق تقدم ۱۸۹ شرکت بورسی و فرابورسی با افزایش قیمت و ۲۳۱ شرکت با کاهش قیمت مواجه شدند و قیمت ۲۹ شرکت بدون تغییر باقی ماند.

جوادی با بیان اینکه این هفته ۳۸ کد معاملاتی جدید صادر شد، بیان کرد: در مقایسه با روز پیش شاخص کل بازار بورس با ۴۹ واحد افزایش به رقم ۸۶ هزار و ۴۸۰ واحد و شاخص کل بازار فرابورس با سه واحد افزایش به رقم ۹۴۳ واحد رسید.

وی در ارتباط با معاملات روز یک‌شنبه، خاطرنشان کرد: ‌شنبه ۱ میلیون و ۸۲۲ هزار و ۱۳۲سهم از سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی به ارزش پنج میلیارد و ۳۶۵ میلیون و ۶۹۴ هزار و ۹۷۲ ریال در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی معامله شد.

مدیرعامل بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در استان ۱۲ کارگزار از ۱۵ ایستگاه معاملاتی سهام و حق تقدم بیش از ۶۱ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، تصریح کرد: نمایندگی شرکت کارگزاری بانک کشاورزی بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۱۹٫۵ درصد به خود اختصاص داد.

وی با بیان اینکه ۵۶ درصد معاملات مربوط به خرید و بقیه مربوط به فروش است، گفت: امروز اوراق اسناد خزانه اسلامی ۹۶۱۲۲۷ سخاب ۶ با ۱۷٫۵ درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار داشته است.

جوادی افزود: در معاملات ‌شنبه سهام و حق تقدم ۱۷۱ شرکت بورسی و فرابورسی با افزایش قیمت و ۲۱۱ شرکت با کاهش قیمت مواجه شدند و قیمت ۳۰ شرکت بدون تغییر باقی ماند.

وی با بیان اینکه شنبه ۱۷ کد معاملاتی جدید صادر شد، عنوان کرد: در مقایسه با روز ‌‌شنبه شاخص کل بازار بورس با ۶۶۲ واحد افزایش به رقم ۸۶ هزار و ۴۳۰ واحد و شاخص کل بازار فرابورس با ۱۱ واحد افزایش به رقم ۹۴۰ واحد رسید.