افزایش حجم و ارزش معاملات روزانه فرابورس ایران

لینک کوتاه: http://sakhab.ir/qq7VJ

امروز شنبه در مجموع ۹ بازار فرابورسی شاهد جابه‌جایی ۶۷۴ میلیون ورقه به ارزش ۲ هزار و ۷۲۳ میلیارد ریال بودیم که این میزان دادوستد در مقایسه با چهارشنبه هفته قبل از افزایش ۸۸ و ۶۷ درصدی حجم و ارزش معاملات حکایت داشت.

دادوستدهای فرابورس ایران در دوازدهمین روز از اسفندماه ۹۶ با افزایش حجم و ارزش معاملات و افت شاخص کل پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، امروز شنبه در مجموع ۹ بازار فرابورسی شاهد جابه‌جایی ۶۷۴ میلیون ورقه به ارزش ۲ هزار و ۷۲۳ میلیارد ریال بودیم که این میزان دادوستد در مقایسه با چهارشنبه هفته قبل از افزایش ۸۸ و ۶۷ درصدی حجم و ارزش معاملات حکایت داشت.

رصد معاملات سهام در فرابورس نشان می‌دهد در مجموع دو بازار اول و دوم ۲۰۰ میلیون سهم به ارزش بیش از یک‌هزار و ۹۵ میلیارد ریال و در مجموع سه تابلو بازار پایه نیز ۶۳۶ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۳۴۲ میلیارد ریال خرید و فروش شده که معاملات صورت‌گرفته در بازارهای اول، دوم و پایه ۹۴ درصد از حجم و ۵۲ درصد از ارزش کل معاملات امروز فرابورس ایران را به خود اختصاص داده است.

امروز در حالی دو نماد «قچار» و «زگلدشت» تا سطح حداکثر ۵ درصد رشد بیشترین رشد قیمت روزانه را تجربه کردند که دو نماد «ولشرق» و «زنگان» با بیشترین افت قیمتی روبه‌رو شدند.

شاخص کل فرابورس ایران نیز به افت ۱۲ واحدی تن داد که عمده بار منفی بر آیفکس از جانب نمادهای پالایشی، پتروشیمی و فلزات اساسی رقم خورد.

نمادهای مارون، زاگرس، شراز، شاوان، هرمز، ذوب و میدکو تا سطح حداکثر ۴ واحد تاثیر منفی بر این نماگر داشتند و در پی افت ۱۲ واحدی آیفکس این شاخص تا سطح ۱۰۸۰ واحدی نزول کرد.

از سوی دیگر در بازار اوراق با درآمد ثابت یک میلیون ورقه به ارزش یک‌هزار میلیارد ریال خرید و فروش شد و «سخاب۶» بیشترین حجم و ارزش معاملات را در اختیار گرفت.

همزمان در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز نزدیک به ۹۳ هزار ورقه تسه به ارزش حدود ۶۲ میلیارد ریال دست به دست شد و قیمت اوراق در بازه ۶۳۱ هزار تا ۶۷۳ هزار ریال مورد مبادله قرار گرفت.