بیشترین ارزش ریالی معاملات تالار اختصاصی ارومیه به کارگزاری سرمایه و دانش تعلق دارد

لینک کوتاه: http://sakhab.ir/XLCi3

مدیر عامل بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: کارگزاری سرمایه و دانش با ۱۰۴ میلیارد ریال بیشترین ارزش ریالی معاملات تالار اختصاصی ارومیه در آبان‌ماه را به خود اختصاص داد.

وحید جوادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، در ارتباط با بیشترین ارزش ریالی معاملات در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در آبان‌ماه سال جاری اظهار کرد: این ماه نمایندگی شرکت کارگزاری سرمایه و دانش در تالار اختصاصی ارومیه با ۱۰۴ میلیارد ریال معامله در آبان‌ماه توانست ۴۴.۵ درصد از کل ارزش معاملات را به دست آورده و از سایر کارگزاران پیشی بگیرد.

وی با اشاره به معاملات صورت گرفته سایر کارگزاران افزود: پس از کارگزاری سرمایه و دانش اوراق اسناد خزانه اسلامی سخاب ۷ با سررسید ۹۷۱۲۲۸ توانست ۳۹ درصد ارزش ریالی معاملات به میزان ۹۱ میلیارد ریال از ارزش کل معاملات تالار را به خود اختصاص دهد.

مدیرعامل بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در این ماه در تالار ارومیه ۱۳ کارگزار از ۱۷ ایستگاه معاملاتی سهام و حق تقدم بیش از ۳۰۲ شرکت را معامله کردند ادامه داد: در این مدت سهام و حق تقدم تعداد ۶۴ میلیون و ۱۰۴ هزار و ۵۹ سهم از سهام شرکت‌های معاملاتی به ارزش ۲۳۴ میلیارد و ۱۴۱ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۴۰۲ ریال در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی مورد معامله قرار گرفت.

مدیر عامل بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه این ماه ۲۵.۵ درصد معاملات مربوط به خرید و بقیه مربوط به فروش است، گفت:همچنین ۲۵۰ کد معاملاتی جدید در بورس منطقه‌ای استان صادر شده است و در ضمن در مقایسه با پایان ماه مهر شاخص کل بازار بورس با ۲ هزار و ۲۹۴ واحد افزایش به ۸۸ هزار و ۷۷۴ واحد و نیز شاخص کل بازار فرابورس نیز با ۶۹ واحد کاهش به رقم یک هزار و ۱۲ واحد رسید.

وی در ارتباط با معاملات روز ‌شنبه نیز اشاره کرد: ‌شنبه ۵ میلیون و ۴۷۰ هزار و ۴۹۳ سهم از سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی به ارزش ۱۳ میلیارد و ۴۰۲ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۶۹۹ ریال در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی معامله شد.

جوادی با بیان اینکه در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ۱۲ کارگزار از ۱۳ ایستگاه معاملاتی سهام و حق تقدم بیش از ۵۲ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، یادآور شد: نمایندگی شرکت کارگزاری بورسیران بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۲۷.۵ درصد به خود اختصاص داد.

مدیر عامل بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ۳۶.۵ درصد معاملات مربوط به خرید و بقیه مربوط به فروش است، ابراز کرد: هم‌چنین امروز اسناد خزانه اسلامی سخاب ۶ با سررسید ۹۶۱۲۲۷ با ۳۵.۵ درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای استان قرار داشته است.

وی با اشاره تغییرات صورت گرفته در میزان سهام شرکت‌ها افزود: در معاملات ‌چهار‌شنبه سهام و حق تقدم ۲۴۹ شرکت بورسی و فرابورسی با افزایش قیمت و ۱۹۱ شرکت با کاهش قیمت مواجه شدند و قیمت ۳۴ شرکت بدون تغییر باقی ماند.

جوادی با بیان اینکه ‌شنبه ۴۲ کد معاملاتی جدید صادر شد، تصریح کرد: در مقایسه با آخرین روز معاملات هفته گذشته شاخص کل بازار بورس با یک هزار و ۱۳۰ واحد افزایش به رقم ۹۰ هزار و ۴۶۹ واحد و شاخص کل معاملات بازار فرابورس در مقایسه با چهار‌شنبه همان روز با ۱۴ واحد افزایش به رقم یک هزار و ۳۱ واحد رسید.